Razpis rednih volitev dekana UP FVZ

Razpis volitev

Senat UP FVZ je na svoji 5. redni seji, 25. 3. 2024, sprejel sklep o razpisu rednih volitev dekana UP FVZ, ki vključuje tudi rokovnik za izvedbo volilnih opravil. Prav tako je s sklepom določena volilna komisija za izvedbo volitev in sprejeti obrazci za vložitev kandidature ter podajo soglasja h kandidaturi in prijavo opazovalca na volitvah.

Pravne podlage

• Pravilnik o volitvah dekanov članic Univerze na Primorskem (PRAVILNIK)
  • Sklep o pričetku postopka za izvolitev dekana UP FVZ (SKLEP)
  • Rokovnik za izvedbo volilnih opravil za predčasne volitve dekana UP FVZ (ROKOVNIK)
  • Predlog za kandidata za dekana UP FVZ (OBRAZEC 1)
  • Soglasje h kandidaturi za dekana UP FVZ (OBRAZEC 2)
  • Prijava opazovalca volitev dekana UP FVZ (OBRAZEC 3)

Volilni upravičenci

Skladno z določbami Zakona o visokem šolstvu, Statutom UP in Pravilnikom o volitvah dekanov članic Univerze na Primorskem (št. 002-25/23), dekana za dobo štirih let izvolijo tri skupine volivcev:

• visokošolski učitelji, znanstveni delavci in visokošolski sodelavci, ki imajo na univerzi sklenjeno pogodbo o zaposlitvi vsaj za četrtinski delovni čas, in pretežno opravljajo delo na UP FVZ,
  • študenti vpisani na študijske programe članice in
  • ostali delavci, ki imajo na univerzi sklenjeno pogodbo o zaposlitvi vsaj za četrtinski delovni čas, in pretežno opravljajo delo na članici.

Roki glasovanja

• PREDČASNO GLASOVANJE: 17. 5. 2024, od 9. do 16. ure.
  • IZVEDBA VOLITEV (DAN GLASOVANJA): 23. 5. 2024, od 9. do 16. ure.

Volišča – izvedba volitev

Volitve se izvedejo na sedežu UP FVZ, Polje 42, 6310 Izola.

Glasovanje na volišču poteka od 9. ure do 16. ure.

Lista kandidatov

Volilna komisija je na 1. redni seji dne 25. 4. 2024 sprejela naslednjo LISTO KANDIDATOV za volitve dekana UP FVZ.

Za dekana UP FVZ je predlagan en kandidat, in sicer prof. dr. Nejc Šarabon. Predlagatelj je Katedra za Fizioterapijo UP FVZ in Študentski svet UP FVZ.

PROGRAM DELA kandidata za dekana UP FVZ

PROGRAM DELA H KANDIDATURI ZA DEKANA

Javna predstavitev programa kandidata za dekana UP FVZ

Javna predstavitev programa dela kandidata za dekana UP FVZ bo v torek, 14. 5. 2024, ob 14. uri.