Bilaterala SLO-SRB: Nov izdelek za prehrano telesne aktivne populacije (Bilateralni projekt ARRS)
Trajanje bilateralnega projekta ARRS:
1.1.2018 – 31.12.2019
Vodilni partner:

Univerza na Primorskem, Fakulteta za vede o zdravju

Projektni partner:

Institute of Food Technology in Novi Sad

Vodja projekta:

izr. prof. dr. Mihaela Jurdana (SICRIS, ResearchGate)

Povzetek:

Interdisciplinarni projekt je omogočil izdelavo in biološko testiranje novih dietnih prehranskih izdelkov, ki so prilagojene telesno aktivnim osebam in športnikom. Prehrana po telesni aktivnosti predstavlja pomemben dejavnik v načrtovanju režima prehranjevanja, saj pripomore k regeneraciji telesa. V ta namen je srbski partner razvijal dietne prehranske izdelke v obliki tablic obogatenih z dodatki, slovenska stran pa je ovrednotila biološke aktivnosti novih izdelkov.

Bilateralni projekt SLO-SRB z naslovom NOV IZDELEK ZA PREHRANO TELESNO AKTIVNE POPULACIJE sofinancira Javna agencija za raziskovalno dejavnost Republike Slovenije iz državnega proračuna.