Univerza na Primorskem
Univerza na Primorskem, Fakulteta za vede o zdravju
Univerza na Primorskem, Fakulteta za matematiko, naravoslovje in informacijske tehnologije
Univerza na Primorskem, Inštitut Andrej Marušič
Univerza na Primorskem, Fakulteta za humanistične študije
Izr. prof. dr. Gorazd Drevenšek (SICRIS, ResearchGate)
Koordinator programa na UP FVZ:
Izr. prof. dr. Zala Jenko Pražnikar (SICRIS, ResearchGate)
Raziskovalna oprema:
Mikropretočni sistem CellASIC ONIX2
Polni naziv opreme
Mikropretočni sistem CellASIC ONIX2 omogoča nadzor pretoka raztopin, temperature in atmosfere ter neposredno spremljanje dogajanja preko mikroskopa. Omogoča delo s celicami v suspenziji in s pritrjenimi celicami; spremljanje diferenciacije in odziva različnih celičnih linij v času, določanje delovanja protimikrobnih sredstev, spremljanje in preprečevanje tvorbe biofilma, določanje interakcij patogenih mikroorganizmov na modelu celičnih linij.
Odgovorna in kontaktna oseba
dr. Katja Bezek, katja.bezek@fvz.upr.si ali 05/66 26 483
Dostop do opreme
Mikropretočni sistem CellASIC ONIX2 se nahaja v celičnem laboratoriju UP FVZ (Polje 42, 6310 Izola) in je povezan z računalnikom. Poskus poteka v komercialno dostopnih ploščicah, primernih za napravo, ki se priklopijo na nastavek naprave in vakumsko zaprejo. Nadzor sistema je mogoč preko programske opreme na računalniku.
Cena na uro (EUR – DDV ni vključen)
0,00 EUR
Infrastrukturni program na Fakulteti za vede o zdravju podpira visoko kvalitetne interdisciplinarne raziskovalne programe in projekte s področja medicinskih in zdravstvenih ved v povezavi z naravoslovnimi in družboslovnimi znanostmi. Infrastrukturna skupina Fakulteti za vede o zdravju je v zadnjih nekaj letih doživela skokovit razvoj. Poleg že zelo dobro uveljavljenih bazičnih raziskav, se je v zadnjih letih povečalo raziskovanje predvsem na aplikativnem področju. Vizija infrastrukturne skupine je postati regionalno, nacionalno in s časoma tudi globalno središče na področju zagotavljanja in ohranjanja zdravja ter s tem povezanih dejavnikov ter vzpostaviti tesno partnersko povezavo z gospodarstvom.
Infrastrukturna platforma deluje preko osmih vsebinsko povezanih laboratorijev in enot: Laboratorij za kineziologijo in fiziologijo, Laboratorij za nadzor učinkovitosti gibanja, Laboratorij za fizioterapijo, Simulacijski center za obravnavo kritično bolnega pacienta, Center za prehransko obravnavo z eksperimentalno kuhinjo, Mikrobiološki laboratorij, Biokemijski laboratorij, Laboratorij za celične kulture. Ekspertiza in delno oprema, ki je potrebna za dosego tega delovnega načrta, je že uveljavljena na Fakulteti za vede o zdravju.
Infrastrukturni program »I0-0035 Infrastrukturna skupina Univerze na Primorskem« sofinancira Javna agencija za znanstvenoraziskovalno in inovacijsko dejavnost Republike Slovenije iz državnega proračuna.