Vabljeni na Zdravo tržnico 14. 3. 2018 v centru Kopra

V okviru Tedna Univerze na Primorskem smo študeni Fakultete za vede o zdravju pripravili poučen dan, namenjen širši javnosti, kjer boste izvedeli kaj novega o svojem telesu in pridobili nasvete za zdrav življenjski slog s področja prehrane, zdravja in telesne aktivnosti.

Obiščite nas v sredo, 14. 3. 2018, od 10. do16. v objektu Taverna v centru Kopra.

Na stojnicah bomo za vas pripravili zdrave prigrizke, meritve telesne sestave, kožne gube, pritiska, holesterola, krvnega sladkorja in monoksida. NIJZ bo prikazal samopregledovanje dojk in mod, dietetiki pa vas bomo poučili o zdravem krožniku, nevarnosti modnih diet ter prikazali vsebnosti maščob in sladkorja v živilih. Deležni boste lahko tudi prehranskega svetovanja. V sodelovanju z Rdečim križem bodo predstavljene tudi osnove prve pomoči. Študenti aplikativne kineziologije bodo izvajali kineziotaping, šola za maserje in terapevte VITAL bo predstavila različne masaže. Za otroke bo poskrbljeno v kotičku z zdravimi keksi.

Dogodek je brezplačen!