Upskilling coaches for children’s motor skill development (PETIT)

UP FVZ je pridobila Erasmus+ projekt Upskilling coaches for children’s motor skill development (PETIT)

Projekt si prizadeva razvijati in spodbujati celostne motorične spretnosti pri otrocih, starih do 12 let. Razvoj otrok in učenje motoričnih veščin sta najpomembnejša segmenta, ki ju je treba razviti do začetka pubertete in športnih dejavnosti. Pogosto se zgodi, da v procesih usposabljanja posameznih športnih organizacij primanjkuje časa ali morda dodatnega znanja, s katerim bi trener vključil razvoj koordinacije v proces treninga. S tem projektom želijo ustvariti inovativne in zanimive pristope za razvoj otroške koordinacije.

Glavni cilj projekta je ustvariti gradiva z elementi učenja osnovnih motoričnih spretnosti.

Posebni cilji so:

• ozaveščanje o pomenu vključevanja otrok v program vadbe za razvoj motoričnih spretnosti pri trenerjih in deležnikih športnih klubov;
  • izboljšanje poznavanja teorije glede nevromehanske osnove kineziologije;
  • zbiranje primerov najboljših praks in priporočil strokovnjakov ter programov na področju razvoja motoričnih spretnosti, poleg tega bo na voljo digitalni priročnik z video vsebinami;
  • izmenjava informacij in predstavitev inovativnih praks vključevanja otrok v različne vadbene programe.

Rezultat projekta bo usposabljanje športnih strokovnjakov, ki se bodo seznanili z inovativnimi metodami, ki bodo pospešile napredek pri razvoju motoričnih spretnosti in njihove uveljavitve v različnih okoliščinah v procesu učenja športa. Poleg tega bo v lokalnem športnem klubu na voljo digitalni priročnik z video vsebinami “Inovativni in varni program vadbe na področju razvoja motoričnih spretnosti”, ki bo vseboval najboljše prakse in metode vseh vključenih strokovnjakov v projektu.

Projekt se bo začel izvajati 1. januarja 2024.