UP FVZ gostuje na Düzce University v Turčiji

Na Düzce University v Turčiji je od 20. 1. do 22. 1. 2023 potekal mednarodni sestanek v okviru Erasmus+ projekta »Developing a Higher Education Curriculum in SET Teaching for the Health Protection and Promotion of Intellectually Disabled Individuals« – (TeachHealthtoID). Sestanka sta se udeležila izr. prof. dr. Mirko Prosen, vodja projekta na FVZ, in izr. prof. dr. Sabina Ličen.

Dokazano je, da imajo posamezniki z motnjami v duševnem razvoju zaradi kognitivnih omejitev nizko sposobnost iskanja in pridobivanja ter uporabe zdravstvenih informacij. Glede na to je namen projekta izboljšati odgovornost glede lastnega zdravja pri posameznikih z motnjami v duševnem razvoju ter v tej smeri pripraviti učni načrt na dodiplomskem programu specialne pedagogike, ki bo temeljil na e-izobraževanju.