T4EU teden v Katovicah na Poljskem

T4EU TEDEN V KATOVICAH NA POLJSKEM

Šlezijska univerza v Katovicah vabi študente vseh partnerskih univerz Transform4Europe (T4EU), da se od 21. do 25. 10. 2024 udeležijo Tedna T4EU v Katovicah na Poljskem. Tema dogodka bo diplomacija evropskih univerz.

Univerza v Šleziji organizira T4EU teden / T4EU Week, ki bo potekal od 21. do 25. oktobra 2024 in v okviru katerega bodo študenti lahko obiskovali enega od sedmih predmetov ter po uspešno opravljenem preizkusu znanja pridobili 3 ECTS kreditne točke:

Vsak predmet bo potekal tako v živo kot po spletu. V živo bo izveden med tednom T4EU, spletni del pa bo potekal pred tem tednom ali po njem. Natančnejše informacije bodo poslali izvajalci predmetov po zaključenem izbirnem postopku.

KDO SE LAHKO PRIJAVI?

Na razpis se lahko prijavijo študenti UP, ki:

1. imajo status rednega ali izrednega študenta na dodiplomskih ali podiplomskih študijskih programih UP in
  2. ki v času dosedanjega študija na isti stopnji študija, v okviru katerega se udeležijo zadevne mobilnosti, še niso izkoristili 12 mesecev izmenjave v okviru programa Erasmus+.

Prijavo oddajte prek spletnega obrazca.

Rok za prijavo je 4. september 2024.

IZBIRNI POSTOPEK

Prejete prijave bo ocenila imenovana komisija za izbor študentov UP. Če bo število prijav presegalo število razpoložljivih mest, bo komisija ocenila razloge za udeležbo na mobilnosti:

• zakaj ste se odločili za obiskovanje študijskega predmeta v okviru Tedna T4EU,
  • kako bo to vplivalo na vaš akademski, poklicni in osebni razvoj,
  • kaj pričakujete od udeležbe na mobilnosti.

Kandidati bodo o izidu izbora obveščeni po e-pošti.

NEPOVRATNA SREDSTVA

Izbrani študenti bodo upravičeni do:

1. osnovnih nepovratnih sredstev Erasmus+: 79 € na dan (5 dni mobilnosti in 2 dni poti),
  2. dodatnih sredstev za študente z manj priložnostmi v višini 100 €,
  3. dodatnih sredstev za študente s posebnimi potrebami.

Kdo je upravičen do dodatnih sredstev, preverite v razpisu, ki je na voljo tukaj.

Za izbrane študente bo organiziran avtobusni prevoz iz Kopra v Katovice.

PRIZNAVANJE OBVEZNOSTI

Pred začetkom mobilnosti študent, domača fakulteta in gostujoča institucija podpišejo tristranski študijski sporazum, s katerim uskladijo vsebine mobilnosti in postopek priznavanja v tujini pridobljenih učnih izidov.

VEČ INFORMACIJ

Vprašanja naslovite na transform4europe@upr.si.