Študentsko tekmovanje iz prve pomoči 2018

Študentski svet UP Fakultete za vede o zdravju Izola, v sodelovanju z Območnim združenjem rdečega križa Koper, organizira že 3. tekmovanje prve pomoči, ki bo 16. 5. 2018. Po dvoletnem uspehu, kjer smo združili vse zdravstvene fakultete Slovenije, smo se odločili, da tudi letos nadgradimo in ponovimo dogodek.

Ker želimo, da bi bila prireditev vsako leto bolj zanimiva, smo za ta namen ponovno zamenjali lokacijo. Tokrat bomo v Ankaranu. K sodelovanju smo povabili Hotel Adria Ankaran, ki se je povabilu takoj pozitivno odzval. Za ekipe pripravljamo 5 scenarijev množičnih nesreč, na katerih bodo morali tekmovalci v 10 minutah oskrbeti vse poškodovance.

Scenariji so oblikovani tako, da bodo ekipe primorane uporabiti tudi nekaj iznajdljivosti glede na teren.

Z namenom širjenja znanja o možnosti sodelovanja in načinih ukrepanja v primeru realnih nesrečnih situacij, smo se odločili, da omogočimo ogled zunanjim gledalcem. Medijska pokritost dogodka je zaželena.

Marko Petrović,

predsednik ŠS UP FVZ