Strokovno usposabljanje Inovacije v kateterizaciji sečnega mehurja: vpliv naprednih materialov na udobje in varnost pacientov
Strokovno usposabljanje: Inovacije v kateterizaciji sečnega mehurja – vpliv naprednih materialov na udobje in varnost pacientov

V okviru projekta PUŠ: KLIK-TIK je bilo 19. maja 2025 v dislocirani enoti UP Fakultete za vede o zdravju v Vipavi izvedeno strokovno usposabljanje z naslovom Inovacije v kateterizaciji sečnega mehurja: vpliv naprednih materialov na udobje in varnost pacientov. Dogodek je potekal v sodelovanju med UP Fakulteto za vede o zdravju in podjetjem TIK d.o.o.

Usposabljanje so vodili pred. Sandra Martinuč, asist. Rebeka Lekše, Berti Kurinčič (vodja tehnologije in razvoja pri podjetju TIK d.o.o.) ter Tjaša Polak (strokovna sodelavka na terenu pri podjetju TIK d.o.o.). Sodelovanje strokovnjakov iz gospodarstva je pomembno prispevalo k tehnološki nadgradnji izobraževalnega procesa ter okrepilo povezovanje teorije s prakso.

Namen usposabljanja je bil udeležencem predstaviti ključne strokovne vsebine, pomembne za varno in kompetentno izvajanje urinske kateterizacije pri ženskah. Udeleženci so se seznanili s teoretičnimi izhodišči s področij urinske kateterizacije, obravnave urinske inkontinence in preprečevanja okužb sečil, kar je bilo nadgrajeno s praktično delavnico v simuliranem okolju.

V okviru delavnice so udeleženci imeli priložnost samostojno izvajati postopek urinske kateterizacije pri ženski na posebej zasnovanem simulacijskem modelu.

Usposabljanje je predstavljalo pomembno priložnost za nadgradnjo strokovnega znanja, izmenjavo izkušenj ter krepitev kompetenc za varno, strokovno in pacientu prijazno zdravstveno obravnavo.

»Projekt Razvoj digitalnih in interaktivnih edukacijskih materialov za kateterizacijo v sodelovanju z industrijo: krepitev kliničnih kompetenc zdravstvenih delavcev sofinancirata Ministrstvo za visoko šolstvo, znanost in inovacije ter Evropska unija iz Evropskega socialnega sklada plus (ESS+).«

Dostopnost