Raziskovalni dan UP FVZ 2018

Univerza na Primorskem Fakulteta za vede o zdravju je v petek, 15. 6. 2018, organizirala »Raziskovalni dan UP FVZ«. Zainteresiranim raziskovalcem iz lokalnih zdravstvenih ustanov in iz ostalih članic Univerze na Primorskem smo predstavili raziskovalno delo na UP FVZ in se pogovorili o morebitnem skupnem interesu za bodoče sodelovanje na področju znanstveno-raziskovalnega dela.

Predstavitev raziskovalnega dela Katedre za Zdravstveno nego:

• Področje IKT in obdelava podatkov (doc. dr. Patrik Pucer)
  • Nekatera sodobna družboslovna področja raziskovanja v sodelovanju z zdravstveno nego (doc. dr. Katarina Babnik)
  • Predstavitev projekta CO.N.S.E.N.SO: Vzpostavitev koordinatorja zdravstvene in socialne mreže za odrasle stare 65 let in več (koordinator projekta UP FVZ mag. Tamara Štemberger Kolnik)
  • INTEGRA “Čezmejna mreža za priseljene ženske: socialna integracija, spolno in reproduktivno zdravje” (doc. dr. Sabina Ličen)

Predstavitev raziskovalnega dela Katedre za Prehransko svetovanje – dietetiko:

• Prehransko stanje, prehranjevalne navade in vpliv na zdravje (doc. dr. Tamara Poklar Vatovec)
  • Razvoj inovativnih prehranskih izdelkov (doc. dr. Mojca Stubelj)
  • Vpliv hranil in prehranskih intervencij na zdravje s poudarkom na biomarkerjih (doc. dr. Zala Jenko Pražnikar, doc. dr. Ana Petelin, dr. Katja Bezek)

Predstavitev raziskovalnega dela Katedre za kineziologijo in fizioterapijo:

• Oksidativni stres in atrofija skeletne mišičnine pri telesni neaktivnosti (izr. prof. Mihaela Jurdana)
  • Kineziologija v primarni preventivi (izr. prof. Nejc Šarabon)
  • Športni dosežek (doc. dr. Borut Fonda)

Za dodatne informacije lahko pišete na e-naslov info@fvz.upr.si.