PUŠ: RAZVOJ DIGITALNIH IN INTERAKTIVNIH EDUKACIJSKIH MATERIALOV ZA KATETERIZACIJO V SODELOVANJU Z INDUSTRIJO: KREPITEV KLINIČNIH KOMPETENC ZDRAVSTVENIH DELAVCEV

PUŠ: RAZVOJ DIGITALNIH IN INTERAKTIVNIH EDUKACIJSKIH MATERIALOV ZA KATETERIZACIJO V SODELOVANJU Z INDUSTRIJO: KREPITEV KLINIČNIH KOMPETENC ZDRAVSTVENIH DELAVCEV

Trajanje projekta:

 3. 3. 2025 – 3. 8. 2025

Projekt bo potekal pod mentorstvom:

asist. Sandre Martinuć (SICRIS)

asist. Rebeke Lekše (SICRIS, ResearchGate)

Projektni partnerji:

TIK d.o.o., proizvodnja medicinskih pripomočkov

Povzetek:

Projekt se osredotoča na nadgradnjo kliničnih kompetenc zdravstvenih delavcev z razvojem interaktivnih, digitalnih izobraževalnih vsebin, ki bodo prilagojene potrebam kliničnega okolja. V okviru projekta bo vzpostavljena interaktivna spletna platforma, ki bo omogočala dostop do kratkih videov, znanstvenih besedil in e-učbenikov za hitro in učinkovito pridobivanje znanja. Vsebina bo zasnovana z mislijo na trajnost, pri čemer bodo digitalni materiali zmanjšali potrebo po tiskovinah ter pripomogli k varovanju okolja. Projekt vključuje sodelovanje s partnerjem iz industrije, TIK Kobarid d.o.o., in uvaja trajnostni pristop v vsakdanji delovni proces v zdravstveni oskrbi za kateterizacijo.

Namen projekta je izboljšati klinične kompetence zdravstvenih delavcev z razvojem sodobnih, interaktivnih in digitalnih izobraževalnih vsebin, ki bodo omogočale hitrejše pridobivanje znanja, prilagojenega aktualnim potrebam v kliničnem okolju pri kateterizaciji.

Cilji/naloge na projektu projekta so:

  1. Posodobitev edukacijskih materialov: Razviti sodobna, interaktivna e-gradiva, ki bodo zdravstvenim delavcem omogočala dostop do najnovejših znanstvenih informacij in tehnik na trajnosten način.
  2. Izboljšati klinične kompetence zdravstvenih delavcev: Zagotavljanje aktualnih in dostopnih izobraževalnih vsebin bo prispevalo k razvoju in nadgradnji kliničnih kompetenc zdravstvenih delavcev.
  3. Spodbujati uporabo digitalnih tehnologij v zdravstveni vzgoji: Projekt bo prispeval k boljši zdravstveni vzgoji in ozaveščanju zdravstvenih delavcev o novih tehnologijah in tehnikah, kar bo imelo pozitiven vpliv na kakovost zdravstvene nege.
  4. Implementacija trajnostnega pristopa: Zmanjšanje okolijskega odtisa z uporabo digitalnih materialov.

»Projekt Razvoj digitalnih in interaktivnih edukacijskih materialov za kateterizacijo v sodelovanju z industrijo: krepitev kliničnih kompetenc zdravstvenih delavcev sofinancirata Ministrstvo za visoko šolstvo, znanost in inovacije ter Evropska unija iz Evropskega socialnega sklada plus (ESS+).«

Dostopnost