Mobilnost visokošolskih učiteljev UP – gostovanje doc. dr. Jerneja Roškerja na “University of Reykjavik”

Doc. dr. Jernej Rošker je v okviru projekta »Mobilnost slovenskih visokošolskih učiteljev 2018 – 2021« med 30. 3. in 27. 6. 2022 gostoval na Reykjavik University, Sports Science Department.

V sklopu trimesečnega gostovanja je izvedel neposredno pedagoško delo v okviru predmeta Sports Biomechanics: Motor Control na študijskem programu 2. stopnje “Sports Science”. V sklopu mobilnosti je opravil tudi del raziskave, v kateri je s sodelavci proučeval strategije vidnega zaznavanja rokometnih vratarjih Islandske rokometne reprezentance. Dodatno je izvedel tudi dve pilotski študiji, katerih namen je priprava na proučevanje pupilometričnih odzivov za vrednotenje pozornostih značilnosti med izvajanjem različnih gibalnih nalog pri zdravih ljudeh in ljudeh s poškodbami gibalnega sistema.

Nekaj utrinkov mobilnosti