Konferenca ”Zdravje delovno aktivnih in starejših odraslih”

Za nami je uspešno zaključena 7. znanstvena in strokovna konferenca z mednarodno udeležbo “Zdravje delovno aktivnih in starejših odraslih” Fakultete za vede o zdravju Univerze na Primorskem, ki je potekala v četrtek, 19. 9. 2024  in v petek, 20. 9. 2024. Konferenca je potekala v četrtek, 19. septembra 2024, in v petek, 20. septembra 2024, na UP Fakulteti za turistične študije – Turistica.

Konferenca je nudila prostor za prepletanje različnih vsebin in predstavitev ter različnih pogledov na zdravje delovno aktivnih in starejših odraslih, tako z zdravstvenega področja, področja gibanja in fizioterapije, ergonomskih prilagoditev, prehrane ter tehnoloških in informacijskih rešitev. Poseben poudarek bo tudi na izzivih in priložnostih na področju zdravja marginaliziranih in ranljivih skupin, na področju kroničnih bolezni, zdravja žensk ter zdravja moških.

V dveh dneh so se zvrstila 4 plenarna predavanja, 64 predstavitev povzetkov in v poster sekciji pa so predstavili 22 posterjev. Konference se je udeležilo 170 udeležencev iz Slovenije, Hrvaške, Srbije, Slovaške in Kanade.

Predavanja so se odvila v šestih sekcijah:

• Problemi, izzivi in priložnosti na področju zdravja delovno aktivnih in starejših odraslih (kronične bolezni, zdravje marginaliziranih in ranljivih skupin, zdravje žensk/ zdravje moških),
  • Duševno zdravje delovno aktivnih in starejših odraslih,
  • Prehrana in zdravje delovno aktivnih in starejših odraslih,
  • Uporaba IKT rešitev na področju zdravja delovno aktivnih in starejših odraslih,
  • Izzivi na področju ergonomije, gibalne (ne)aktivnosti in sedentarnega vedenja delovno aktivnih in starejših odraslih,
  • Preventiva in rehabilitacija delovno aktivnih in starejših odraslih.

Zbornik povzetkov konference je dostopen na POVEZAVI.

Posebna zahvala gre tudi partnerjema Splošni bolnišnici Izola in Bolnišnici Sežana ter sponzorjema Iskra Medical in Vita Center Naklo za podporo pri izvedbi konference.