Izr. prof. dr. Mirko Prosen prejel nagrado za izjemne dosežke na področju visokega šolstva Republike Slovenije

Ob svetovnem dnevu učiteljev je izr. prof. dr. Mirko Prosen prejel nagrado za izjemne dosežke na področju visokega šolstva Republike Slovenije, ki ga podeljuje Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport. Nagrade sta podelila minister za izobraževanje, znanost in šport dr. Igor Papič in predsednik odbora za podeljevanje nagrad dr. Boris Aberšek.

Slavnostna govornica je bila predsednica Državnega zbora mag. Urška Klakočar Zupančič. Izr. prof dr. Mirko Prosen je v slovenskem prostoru postavil trdne temelje sistemu izobraževanja s področja kulture v zdravstvenem sistemu s poudarkom na kakovosti, celovitosti in kulturno spoštljivem izobraževanju zdravstvenih delavcev ter s ciljem spodbujati razvoj medkulturnih kompetenc in s tem povezanega preprečevanja neenakosti v zdravstveni obravnavi.