Erasmus + KA107 – Izmanjava osebja v Črni gori

Konec junija 2023 je na Univerzi v Črni gori poteka izmenjava osebja v programu Erasmus+ KA107. Ob obisku so sodelavke strokovnih služb Fakultete za vede o zdravju Univerze na Primorskem (Andreja Brecelj, vodja Službe za znanstveno-raziskovalno dejavnost in mednarodno sodelovanje, Sanja Karas, vodja Službe za študentske zadeve in Maja Šumanski Petrović, vodja Službe za splošne zadeve) obiskale Fakulteto za šport in telesno vzgojo v Nikšiću ter se seznanile z njihovimi študijskimi programi in dejavnostjo. Sprejel jih je prodekan za mednarodno sodelovanje izr. prof. dr. Kosta Goranović s sodelavci. V zadnjih letih sta fakulteti vzpostavili sodelovanje z izmenjavo kadrov in študentov. Upajo na nadaljnje sodelovanje tudi v prihodnje. V okviru izmenjave je bil opravljen tudi obisk rektorata Univerze v Črni gori v Podgorici in okoliških fakultet (gostiteljica je bila vodja Mednarodne pisarne Nikolina Radulović).