Ob 70-letnici delovanja Zdravilišča RKS Debeli rtič je potekala slovesnost, katere sta se udeležili tudi izr. prof. dr. Tamara Poklar Vatovec in doc. dr. Tadeja Jakus. Zdravilišče Debeli rtič od ustanovitve leta 1956 ostaja prostor zdravljenja, rehabilitacije, preventivnih programov in letovanj otrok ter mladostnikov ter pomemben steber humanitarne skrbi za zdravje in dobrobit najmlajših.
Sodelovanje med UP Fakulteto za vede o zdravju in Zdraviliščem RKS Debeli rtič uspešno poteka že 10 let. V preteklem letu smo naše dolgoletno in uspešno partnerstvo tudi formalno potrdili s podpisom sporazuma o nadaljnjem sodelovanju, s katerim utrjujemo skupno zavezanost k izobraževanju, raziskovanju in promociji zdravja.
Iskrene čestitke ob visokem jubileju ter veliko uspehov in navdihujočih zgodb tudi v prihodnje.