Obisk T4EU partnerske univerze Jean Monnet v Saint-Étiennu, Francija

Monika Marinko, iz Službe za kadrovsko-pravne zadeve UP FVZ, in Martina Viler iz Pravne in kadrovske službe UP, sta se od 13. do 16. maja 2024 udeležili dogodka, namenjenega kadrovskim službam »Job Shadowing for Human Resources Staff«, ki je potekal na Univerzi Jean Monnet v Saint-Étiennu, Francija. Na dogodku, ki je bil organiziran za kadrovske službe partnerskih institucij zavezništva T4EU, sta pridobili dragocene izkušnje in vpoglede v različne prakse upravljanja s človeškimi viri. Organizatorji so pripravili raznolik in privlačen program. Sodelavki sta imeli priložnost za razpravo in deljenje vsakodnevnih izzivov s kolegi iz tujine. Aktivno sta sodelovali pri izmenjavi praks in delovnih metod med udeleženci. Izmenjava je bila tudi priložnost za izboljšanje jezikovnih spretnosti, saj sta se naučili nekaj besed v francoskem jeziku, ter okrepili medkulturne kompetence.