Uspešno smo pridobili bilateralni projekt:

Bilaterala SLO-BIH: Učinki nošenja različnih šolskih torb na kinematične parametre hoje pri otrocih, starih od 8 do 12 let (Bilateralni projekt ARIS)

vodja projekta na UP FVZ: dr. Žiga Kozinc

ostali sodelujoči na UP FVZ: doc. dr. Matej Plevnik, prof. dr. Nejc Šarabon, izr. prof. dr. Dorjana Zerbo Šporin in doc. dr. Urška Čeklić.

O PROJEKTU: Namen projekta je preučiti vpliv obremenitev, ki jih povzroča nošenje šolskih torb različnih mas, na parametre hoje pri otrocih, starih od 8 do 12 let. Končni cilj je opozoriti na pomen nadzora nad maso šolskih torb, da bi preprečili možnost telesnih deformacij pri mladostnikih.

Več o projektu na: POVEZAVI

Iskrene čestitke!