ERASMUS+ KOMBINIRANI INTENZIVNI PROGRAMI (KIP)

Kombinirani intenzivni programi (KIP-i) ali Blended Intensive Programmes (BIP-i) so kratki, intenzivni programi, ki jih organizirajo visokošolske institucije v tujini. Ti programi uporabljajo inovativne metode učenja in poučevanja. Del programa poteka v živo, medtem ko drugi del poteka preko spleta.

Trajanje fizične mobilnosti: od 5 do 30 dni (ter obvezna udeležba na virtualnem delu programa).

Študenti za udeležbo na KIP-u pridobijo najmanj 3 kreditne točke (KT).

Države izmenjave: Države članice Evropske Unije (EU), Liechtenstein, Turčija, Norveška, Islandija, Republika Severna Makedonija, Srbija

Seznam KIP-ov se po razpisu za udeležbo študentov na kombiniranih intenzivnih programih (KIP-ih) v okviru programa Erasmus+ KA131 sprotno posodablja. Seznam KIP-ov objavi posamezna fakulteta UP ob razpisu in ga redno ažurira.

Rok za prijavo na razpis je določen kot odprti rok in prične teči na dan objave razpisa ter traja do porabe sredstev, vendar najdlje do predvidoma 31.05.2026.

Na razpis se lahko prijavijo študenti Univerze na Primorskem (UP), ki:

  • imajo status rednega ali izrednega študenta na dodiplomskih ali podiplomskih študijskih programih UP in, ki
  • v času dosedanjega študija (na isti stopnji študija) še niso izkoristili 12 mesecev izmenjave v okviru programa Erasmus+.

Prijavo študent odda preko spletnega obrazca Microsoft Forms, praviloma najmanj 1 mesec pred rokom za prijavo na izbrani KIP.

Prijava mora vsebovati:
Prijavnico,
Potrjen predlog priznavanja učnih izidov študenta na KIP-u (podpisan s strani študenta in predstojnika/koordinatorja študijskega programa na fakulteti),
Program KIP-a.

V primeru, da je študent prejel tudi že potrdilo o sprejemu na KIP s strani institucije gostiteljice, ga priloži v spletni prijavi.

Izbor: Prejete prijave oceni KMS UP FVZ. Kandidati so o izboru pisno obveščeni.

Prednost pri izbiri imajo kandidati ki:
ki še niso bili na mobilnosti;
ki so vpisani na nižje letnike študijskega programa na UP;
ki imajo boljši učni uspeh.

Za udeležbo na mobilnosti je potrebno znanje jezika poučevanja na instituciji gostiteljici (tj. znanje angleškega jezika ali katerega drugega tujega jezika). Več informacij o spletni jezikovni podpori (OLS – Online Language Support) najdete tukaj

    Pred odhodom v tujino si mora študent  urediti zdravstveno zavarovanje ter zavarovanje odgovornosti.

    Pred pričetkom mobilnosti, študent, domača fakulteta in gostujoča institucija podpišejo tristranski Študijski sporazum, s katerim uskladijo vsebine mobilnosti in postopek priznavanja v tujini pridobljenih učnih izidov.

    Študenti lahko prejmejo sredstva za trajanje fizičnega dela mobilnosti.

    Izbrani študenti so upravičeni do nepovratnih sredstev po tem razpisu, v kolikor jih na mobilnost sprejme institucija gostiteljica in je njihova mobilnost tudi uspešno realizirana. Pravice, obveznosti in odgovornosti študentov pri dodelitvi finančne pomoči bodo konkretneje opredeljene v Sporazumu o nepovratnih sredstvih, ki jo mora študent z UP skleniti pred odhodom na mobilnost v tujino.

    Več informacij o možnosti sofinanciranja Erasmus+ KA131 mobilnosti udeležbe na Kombiniranem intenzivnem programu (KIP-u) za projektno leto 2024 najdete tukaj.