15. FVZvečer organizira Katedra za fizioterapijo

Vabljeni na 14. FVZvečer, tokrat v organizaciji

Katedre za fizioterapijo UP FVZ,

ki bo v četrtek, 11. 7. 2022, ob 19. uri.

Z nami bosta Tatjana Jeglič in Žan Boltežar, ki bosta spregovorila o delu na področju nevrofizioterapije.

Prijavni obrazec

POZOR: Prijavljeni boste povezavo na dogodek prejeli po e-pošti.

Če sporočila niste prejeli, preverite tudi med neželeno pošto (“SPAM”).

Na 15. FVZvečeru bomo spregovorili o:

• karierna pot obeh gostov,
  • nevrološki pacienti in njihove specifične potrebe,
  • nevrofizioterapija – pristop Bobath terapevta,
  • individualen pristop pri nevrološkem pacientu,
  • potreba po individualno prilagojenih pripomočkih pri otrocih z nevrološkimi težavami,
  • timski pristop pri nevroloških pacientih.

Dogodek bo moderirala študentka 3. letnika fizioterapije na UP FVZ Nuša Žmak.

Tatjana Jeglič, dipl. fiziot. je ustanoviteljica in direktorica Centra Fizioterapije Ljubljana, zasebne klinike specializirane za obravnavo klientov po preživeli možganski kapi in nezgodnih poškodbah možganov. Je tudi mednarodna inštruktorica Bobath koncepta, najbolj razširjenega in najpogosteje uporabljenega nevrorehabilitacijskega pristopa. Njena strast je proučevanje delovanja možganov, predvsem kako preko dotičnega senzoričnega priliva procesirajo in sprogramirajo motorični odgovor, ki je osnova funkcioniranja človeka v zunanjem okolju.

Žan Boltežar, dipl. ing. ort. prot. je leta 1991 diplomiral iz področja Ortotike in protetike na takratni Višji šoli za zdravstvene delavce, zdajšnji Zdravstveni fakulteti, kjer je po spremembi visokošolskega sistema leta 2000 je nadgradil svojo izobrazbo in si pridobil naziv diplomirani inženir ortotike in protetike. Dodatno se je izobraževal na eni najboljših univerz na področju ortotike in protetike University of Strathclyde v Glasgowu, kjer je spoznal temelje sodobne celostne obravnave uporabnikov ortopedskih pripomočkov. Svojo karierno pot je začel v Univerzitetnem rehabilitacijskem inštitutu URI-Soča, kjer je bil 4 leta vodja oddelka protetike. Sedaj se ukvarja s protetiko spodnjih in zgornjih udov, ortotiko spodnjih udov, ter ortotiko hrbtenice pri otrocih s posebnimi potrebami. Kot član tima aktivno sodeluje na otroškem oddelku URI Soča. Je avtor nekaterih novih pripomočkov in  izboljšav že obstoječih.

Lepo vabljeni!