Dunaj podelil 3. častni doktorat prof. dr. Petru Rasporju

Dunaj, 15. 5. 2014. Na prestižni dunajski univerzi Universitaet fuer Bodenkultur Wien,  ki deluje že od  leta 1872 na področju ved o življenju, je minuli četrtek visokošolski učitelj in znanstvenik UP Fakultete za vede o zdravju prof. dr. Peter Raspor  prejel častni doktorat. To je že tretji častni doktorat, ki ga tuja univerza podeljuje priznanemu strokovnjaku učitelju in raziskovalcu na dosežke na področjih biotehnoloških, mikrobioloških in prehranskih znanosti. Slovesnosti, ki je potekala v slavnostni dvorani univerze, so se udeležili tudi rektor prof. dr. Dragan Marušič in  prorektorica izr. prof. dr. Tadeja Jere Jakulin ter dekanja UP FVZ prof. Darja Barlič Maganja.

Sodelavci Fakultete za vede o zdravju prof. Petru Rasporju, ddd.H.c. iskreno čestitamo!